środa, 9 października 2013

Ostatnie zmiany :

Google
Szukaj WWW Szukaj w K.C.Online

Text Box:    Strona K.C. Online jest sponsorowana przez lokalna agencje handlu
             nieruchomościami.  Odwiedz naszego sponsora online..

Witamy na stronach poświęconych pięknemu regionowi w Kanadzie, w prowincji Ontario o nazwie Kaszuby. Mamy nadzieje, ze dzieki tej witrynie uda nam sie pokazac ten skrawek kanadyjskiej, a zarazem jakże polskiej ziemi rodakom w Polsce i Polonii na całym świecie.

Nasza strona ogranicza sie prawie wylacznie do regionu, ktory figuruje na oficjalnych mapach Kanady jako ''Kaszuby". Inne okoliczne miejscowości jak Barry's Bay, Wilno itp, równiez powszechnie uważane za kanadyjskie Kaszuby, nie załaczylismy na naszych stronach, gdyż mają one własne witryny WWW.

Co to właściwie sa Kanadyjskie Kaszuby?

Jest to rejon malowniczych lasów i jęzior: Wadsworth, Kuiack, Long, Dam, Franks, Gun pomiędzy mięjscowościami Combermere, Wilno i Barry's Bay. Administracyjnie tereny te podlegają pod gmine (township) Barry’s Bay. Zostaly one odkryte na początku lat piećdziesiątych przez polskiego księdza - franciszkanina Rafała Jana Grzondziela.  Mało kto wie, ze na Kaszubach wcale nie tak daleko od harcerskich obozów znajduje sie muzułmańska osada o nazwie Hasanville!

Stałych mieszkanców Kaszuby maja niewielu, glównie farmerzy, wlaściciele małego biznesu i emeryci.  Natomiast latem to piękne miejsce staje sie wyjątkowo tetniące życiem.  Wszystko to za sprawą młodzieży harcerskiej, która ma tam swoje obozy.  Do tego dochodzą jeszcze ''zwykli'' letnicy, którzy całymi rodzinami spędzaja tam swoje upragnione wakacje.

Czym przyciągaja Kaszuby Polaków z Kanady, USA i innych krajów?  Na pewno wspaniałym czystym powietrzem, krystalicznie czystą wodą, zapachem drzew iglastych jak rownież niepowtarzalnym klimatem polskości, na który napotykamy sie tam dosłownie wszędzie.

Zwiedzając Kaszuby np. samochodem można zobaczyć swojsko brzmiące nazwy uliczek jak: Kopernik, Vistula czy Olsheskie, a przydrożne kapliczki przypominają te prawdziwe Polskie Kaszuby.  W okolicy Barry's Bay osiedlił sie rownież znany polski pilot-legenda kanadyjskiego lotnictwa– niestety już nie zyjący Janusz żurakowski.  Można więc stwierdzic, ze Kanadyjskie Kaszuby to kawałek Polski w dalekiej Kanadzie.

Zapraszamy wszystkich na nasze strony, gdzie możecie dowiedzieć sie wiecej o Kaszubach w Kanadzie jak lokalizacja, historia, co warto zobaczyć lub gdzie sie zatrzymać

Zapraszamy do surfowania Kaszuby Canada Online i życzymy miłych wrażen!

 

                       Zespól redakcyjny    KASZUBY CANADA ONLINE

Text Box: Kaszuby Canada Online

Strona Główna

Zapraszamy do obejrzenia zdjeć z zabawy w stodole na Kaszubach!

 

Zabawa  2009

Zabawa  2008

Zabawa 2007

Copyright © 1998-2013  Kaszuby Canada Online , All rights reserved

 

 

SONDA
Jakie jezioro uwazasz za najlepsze do wedkowania na Kaszubach ?

Jezioro Wadsworth
Jezioro Albert
Jezioro Yantha
Jezioro Zappa
Jezioro Kamaniskeg
Jezioro Gun

Dostep do szybkiego bezprzewodowego (wireless) internetu jest obecnie możliwy w Barry's Bay przy biurze informacji naprzeciwko restauracji Dixie Lee.Internet jest darmowy i dostepny dla wszystkich bez konieczności wprowadzenia hasła.

Zrób wirtualna wycieczke po Kaszubach na mapach Google—wodok ulic..

Kliknij tutaj aby sie znalesc na Kaszubach z Google-widok ulic

Odwiedz nas na              Facebook